Datum objave: 24. rujna 2024.
Kategorija: Nekategorizirano

Festival Goranski Cukrac

U organizaciji udruge za promicanje priče Fabulus jučer je u Knjižnici Tina Ujevića održan književni festival Goranski Cukrac na kojem su sudjelovali učenici 4.c i 4.d razreda. U goste su došli Natalija Mitrić, književnica za djecu, voditeljica Fabulusa, organizatorica dječjih književnih festivala i izvorna govornica brodmoravičkog govora Gorskog kotara i Davor Grgurić, književnik, glazbenik, novinar Radija Gorski kotar i izvorni govornik delničkog i lokvarskog idioma. Naši četvrtaši su upoznali dijalektalnu književnost Gorskog kotara te su na kraju zaigrali dijalektalni kviz nakon kojeg su uslijedile slatke nagrade.

školska knjižničarka Ivana Dominko

Početak nastave

Dragi učenici, nastava počinje u ponedjeljak, 9. rujna 2024. prema sljedećem rasporedu: 1. razredi u 11 sati, 2., 3. i 4. razredi u 8 sati, 5. i 7. razredi u 8 sati, 6. i 8. razredi u 13 sati. Učenici u školu donose praznu školsku torbu kako bi mogli preuzeti...